Chcete si uzavrieť havarijné poistenie online?

Potrebujete si uzavrieť havarijné poistenie, no neviete sa rozhodnúť, v ktorej poisťovni? Nemáte čas obiehať kamenné pobočky poisťovní a pracne porovnávať jednotlivé produkty? Nemusíte! Využite našu online kalkulačku pre jednoduché porovnanie cien havarijného poistenia.

Okrem toho, že vám online kalkulačka porovná jednotlivé poistné produkty a odporučí to najvýhodnejšie poistenie, umožní vám uzavrieť aj zmluvu – rýchlo, jednoducho a pohodlne!

V čom spočívajú výhody havarijného poistenia

Havarijné poistenie (casko poistenie) predstavuje poistnú ochranu vášho vozidla, ktorá kryje škody na vozidle vzniknuté v dôsledku lúpeže, vandalizmu, krádeže, živelnej udalosti alebo havárie. Toto poistenie sa odporúča každému držiteľovi motorového vozidla, ako doplnková ochrana. Povinné zmluvné poistenie totiž kryje len škody, ktoré držiteľ vozidla spôsobil iným účastníkom cestnej premávky. Havarijné poistenie je teda dobrovoľným poistením a je ho možné uzavrieť s platnosťou na území celej Európy, ale aj s platnosťou na území iba určitých krajín (napr. iba SR, alebo SR a ČR).

V čom je online poistenie odlišné od toho „bežného“?

Čo sa týka potrebných dokladov, tak u klasického ako aj online havarijného poistenia budete potrebovať dva základné doklady, preukaz totožnosti a technický preukaz (osvedčenie o evidencii vozidla) alebo z nadobúdacieho dokladu – faktúry (pri nových vozidlách).

Rozdiel je však najmä v rýchlosti a pohodlnosti, s akou online havarijné poistenie môžete uzatvoriť. Všetko za vás vypočíta online kalkulačka. Do kalkulátora zadávate iba niekoľko základných údajov o vozidle a poistníkovi. Pre lepšie pochopenie si prečítajte jednoduchý postup uzatvorenia havarijného poistenia.  

Postup uzatvorenia havarijného poistenia online

1. Zadáte základné údaje do kalkulačky - údaje o vás a vašom motorovom vozidle, vyplníte údaje o cene spolu s ďalšími údajmi o vozidle. Kalkulačka je nastavená tak, že sa vám snaží poskytnúť maximálne možné zľavy, ktoré poisťovne práve ponúkajú.

2. Vyberiete si jednu z ponúk – v tomto bode si z celkového počtu ponúk vyberiete tú, ktorá sa vám zdá najvýhodnejšia. Havarijné poistenie podľa vašich kritérií vám ponúkne až 10 poisťovní, ktoré si budú navzájom konkurovať cenami a službami.

3. Vyplníte údaje o Vás a poisťovanom vozidle - údaje potrebné na vystavenie poistnej zmluvy, ktorú dostanete na podpis. Ak si vyberiete nejakú zmluvu, čaká vás síce trochu podrobnejšie vypĺňanie zmluvy, ale vôbec nie zložité.

4. Skontrolujete a odošlete návrh poistenia - následne vám kalkulačka zrekapituluje údaje, ktoré ste predtým zadali. Údaje si prekontrolujte a pokračujte na ďalší krok.

5. Vystavená poistná zmluva vám bude zaslaná poštou – údaje budú ďalej skontrolované odborným poradcom a budú následne spracované do papierovej zmluvy.

6. Vyzdvihnete si zmluvu  - zmluva vám bude fyzicky vyhotovená a odoslaná poštou

7. Zmluvu podpíšete, zaplatíte a pošlete späť  - z troch zaslaných vyhotovení zmluvy podpíšete dve a zašlete ich späť na adresu poisťovacej spoločnosti. Potom už len zaplatíte poistné podľa Vami dopredu stanoveného spôsobu platby (štvrťročne, polročne, ročne).

Havarijné poistenie máte po absolvovaní týchto krokov úspešne uzavreté. Všetky údaje budú odoslané do poisťovne a vy budete môcť jazdiť bez obáv.

Okrem toho, že budete krytí v prípade dopravnej nehody, môžete si poistiť aj iné riziká, ktoré vám hrozia. Praktické poistenie zodpovednosti zamestnanca do práce či cestovné poistenie na cesty do zahraničia, to je len niekoľko možností, ktoré vám naše porovnávacie kalkulačky ponúkajú. To najdôležitejšie, čo majú spoločné, je najvýhodnejšia ponuka poistenia. Preto porovnávajte a uzatvorte si to najlacnejšie poistenie.